Menu
Широкий вибір нПВХ Труб
Обсадні труби
з різьбою для свердловин
Поліетиленові труби
Поліпропіленові труби
Труби для теплої підлоги

Теплиця із пластикових труб своїми руками

Теплиця із пластикових труб є заповітною мрією багатьох городників, які мріють навіть у зимовий час мати на своєму столі смачні та корисні овочі та зелень. Що робити, якщо придбати скляну оранжерею чи сучасну теплицю, виготовлену з полікарбонату, просто немає можливості? Найоптимальнішим варіантом стане монтаж теплиці, що швидко зводиться, з пластикових труб.

Крім того, що цей монтаж таких споруд обійдеться не дуже дорого, вони ще й відрізняються довговічністю у використанні. Величезний плюс і в тому, що такі теплиці можна швидко зібрати та розібрати. Їх можна переміщати на зручне місце та у разі потреби замінити. Однак, як показує практичний досвід, замінити вже встановлену теплицю із ПВХ городники навряд чи захочуть. Адже подібні споруди відрізняються естетичним зовнішнім виглядом і не вимагатимуть якихось значних вкладень у обслуговування.

Основні переваги теплиці із пластикових труб:

 

Чому вибирають саме пластикові труби для зведення теплиць?

Труби, виготовлені з пластику:

У сучасному тепличному будівництві полімерні деталі можна навіть з'єднувати за допомогою саморізів, адже за таким кріпленням все одно не потрібно текти воді.

 

А - Трійник; B - Хрестовина; C - Стакан

Технологічність пластику дає можливість втілювати в життя проекти будь-якого рівня складності: від простих городніх теплиці або міні-парника аркового типу до великої будівлі для всесезонного користування або декоративного багатогранника. Необхідно тільки заздалегідь визначитися з конструкцією, що найбільш підходить для ваших потреб, і купити відповідні якісні матеріали. Серед різноманітності полімерних труб, які підходять для власноручного зведення теплиці, є:

Усі різновиди пластикових труб виготовляються зі спеціальними фітингами.:

Використання фітингів суттєво прискорює темпи будівництва, а й збільшує витрати бюджету. Тут уже кожен власник обирає сам, чи застосовувати йому з'єднувачі чи ні.

 

Класифікація теплиць, виконаних із пластикових труб

Існує приблизна класифікація найпопулярніших теплиць із пластикових труб:

 

Загальні принципи зведення

Незалежно від того, який проект ви оберете, процес будівництва будь-якої з теплиць включає кілька загальних етапів:

 

Основа для полімерного каркасу

Перш ніж приступити до питання будівництва самої теплиці із пластикових труб, необхідно розібратися з основою. Тобто з рамою, яка утримуватиме легкий каркас і відповідатиме за збереження його геометричних характеристик. Варто відзначити, що вибір відповідного варіанта основи не пов'язаний з типом споруди та її проектом. Тут швидше впливають такі чинники, як рівень капітальності будівлі та фінансових можливостей господарів.

Для створення рами основи пластикової теплиці можна застосовувати:

Найчастіше основу під легкі пластикові каркаси виготовляють з товстої дошки, так як її несучих здібностей буде достатньо. Якщо ви розраховуєте на капітальне будівництво і маєте гроші, можна купити брус. З'єднують його рубкою вполдерева без використання металовиробів. Плюс у тому, що у дерев'яній рамі будуть відсутні металеві деталі, які згодом можуть іржавіти.

Основу, виконану з бруса, можна заглиблювати в грунт. Для цього попередньо необхідно викопати траншею. У неї по периметру спочатку укладають толь, і потім встановлюється рама з дерева.

Раму з полімерної труби не можна використовувати як самостійну основу. Її споруджують, є бетонний, цегляний чи дерев'яний фундамент. Кріплять або спеціальними скобами до бруса, або анкерних болтів, які зафіксовані в бетоні під час його затвердіння або в кладці цегли в період її створення. Всі ці варіанти можуть використовуватись з будь-якими проектами пластикових теплиць.

Тільки необхідно врахувати той факт, що якщо ви робитимете фундамент, то ви не зможете міняти місце розташування свого зеленого будиночка, а це не завжди зручно і доцільно.

 

У чому переваги популярних арочних теплиць?

Такі споруди для вирощування зелені та овочів у закритому ґрунті відрізняються максимальною простотою монтажу. Адже пластикові труби набагато легше зігнути, ніж з'єднувати їх за допомогою куточків. Крім того, перший спосіб і дешевший. Не потрібно купувати фітінг. Важливо й те, що за такої конфігурації виходить шов значно меншого розміру. Це забезпечує кращу герметичність теплиці, і, як наслідок, відбувається економія на теплопостачання.

Аркову теплицю із пластикових труб просто розібрати та перенести на інше місце. Також легко, у разі потреби, можна додати кілька арок, зробивши споруду більш місткою.

Плюс у тому, що в арочних теплицях освітлення рослин відбувається рівномірно.

Такі споруди можуть мати квадратну або прямокутну основу. Ви самі можете вибрати відповідний варіант, виходячи з особливостей місцевості та особистих уподобань.

 

Секрети зведення теплиці із пластикових труб

Теплиці із пластикових труб по праву користуються у дачників та городників величезною популярністю. Їхньою спорудою займаються багато любителів цілорічного вирощування овочевої продукції. При цьому майже кожен господар має свої секрети, що полегшують зведення теплиці і здешевлюють конструкцію.

Так, сьогодні арматуру під труби монтують частіше не із зовнішньої, а із внутрішньої сторони. Тому і пластикова труба кріпиться із внутрішньої сторони дерев'яного короба..

Як покривний матеріал вигідно застосовувати армовану поліетиленову плівку, що має товщину 11 мм. Вона не боїться сильного вітру, хуртовини, пропускає достатню кількість сонця.

Для того щоб зменшити під час кріплення можливість пошкодження плівки можна застосовувати спеціальні засувки, які вирізають з ПВХ-труби більшого діаметру. За потреби їх завжди можна прибрати, а плівку підтягнути при відвисанні або зняти.

Труби із пластику відрізняються нормативним терміном експлуатації до 50 років. Однак варто враховувати той факт, що в теплицях на них постійно буде негативний атмосферний вплив і впливати сонячні УФ промені. Тож у середньому споруди із пластикових труб для вашої дачі чи городу прослужать близько двадцяти років, що теж чимало!

Офіс, склад м. Ірпінь, вулиця Садова, 94
+38(050)237 39 33
+38(093)237 39 33
+38(096)237 39 33
Спосіб поставки м. Ірпінь, вулиця Садова, 94
+38(050)237 39 33
+38(093)237 39 33
+38(096)237 39 33

Переваги нПВХ труб Polimersnab

1

Термін служби ПВХ труби для холодного водопостачання не менше 50 років

2

Санітарно-гігієнічна та екологічна безпека

3

Висока корозійна та хімічна стійкість

4

Низька шорсткість та практична відсутність заростання труб

5

Висока стійкість до гідроабразивного зносу

6

Стійкість труб напірних до гідравлічних ударів

7

Стійкість до дії блукаючих струмів (не проводить струм)

8

Невелика вага напірних труб, легкість транспортування

9

Міцність зварних з'єднань, що перевершує міцність самих труб

10

Висока ремонтопридатність